Po načtení stránky https://clinlab.imtm.cz/samplingsite/open?idStudy=22221, je uživatel přesměrován na přihlášení do systému přes centrální autentizační službu. Po zadání uživatelského jména a hesla se přihlásí do systému Clinlab (bod 1). Pokud si uživatel nepamatuje své přihlašovací údaje, je možné heslo resetovat přes email (bod 2). Odhlášení ze systému je možné po kliknutí na Logout v pravém rohu (bod 3). Nový záznam lze zadat po klepnutí na tlačítko Nový patient (4).Zadávání dat
Do otevřeného formuláře vyplňte povinné informace Jméno, Příjmení, Ulice, Číslo popisné/evidenční, Město, PSČ, Zařazovací kritéria do studie - Pacientka je ve věku mezi 30 a 65 lety a Poslední návštěva u gynekologa proběhla před více než 3 lety. Povinné informace jsou označeny červenou. V případě nesplnění zařazovacích kritérií nebude pacient zařazen do studie! Informace o pobývaní na území České republiky
a Datum poslední návštěvy u gynekologa jsou nepovinné.

Seznam parametrů, které se nevyplňujte:
1: Parametr Zařazení pacientky do studie - vyplní se automaticky po splnění zařazovacích kritérií do studie
2: Parametr Vzorek doručen do laboratoře - vyplní se při doručení vzorku do laboratořeFormulář se po vyplnění uloží kliknutím na tlačítko Uložit a zavřít. 

Nezaradenie do štúdie
V případě nesplnění zařazovacích kritérií nebude pacient zařazen do studie. Ve formuláři se zobrazí chybová hláška a formulář nebude možné uložit.
Výsledek
Po vyhodnocení vzorku v laboratoři se zatrhne checkbox Vzorek doručen do laboratoře a na výsledek lze nahlédnout v sekci Jen pro čtení.